ҒОЛИБЛАР ТАҚДИРЛАНДИ ВА ФУНКЦИОНАЛ КЎПКУРАШ СПОРТ ТУРИНИ ЯНАДА РИВОЖЛАНТИРИШ БОРАСИДА ВАЗИФАЛАР БЕЛГИЛАБ ОЛИНДИ
4 декабрь куни Ўзбекистон Функционал кўпкураш федерациясида учрашув бўлиб ўтди. Унда жорий йилнинг 26-28 ноябрь кунлари Новосибирск шаҳрида бўлиб ўтган Мустақил давлатлар ҳамдўстлиги спортчилари ўртасида ўтказилган "SIBERIAN SHOWDOWN" халқаро турнирида фаол иштирок этган спортчиларимиз Д. Синицкий ва Р. Газизулин Федерациянинг эсдалик совғалари ва пул мукофоти билан тақдирланди.
Шунингдек, Федерация раҳбарияти "Buka Gym" ўқув маркази директори Г. Давлатова ҳамда "BeFit" спорт клуби мураббийи Е. Мухсимоваларга Функционал кўпкураш бўйича спортчиларни тайёрлашда қўшган ҳисса учун ўз миннатдорчилигини билдирди.
Шу билан бирга, 2022 йилда функционал кўпкураш спорт турини янада ривожлантириш, аҳоли орасида оммалаштириш ва юртимизда нуфузли мусобақаларни ўтказиш бўйича истиқболли режалар атрофлича муҳокама қилинди.

НАГРАЖДЕНЫ ПОБЕДИТЕЛИ И ОПРЕДЕЛЕНЫ ЗАДАЧИ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ РАЗВИТИЮ ФУНКЦИОНАЛЬНОГО МНОГОБОРЬЯ
4 декабря в Федерации функционального многоборья Узбекистана состоялось совещание, в ходе которого спортсмены Д. Синицкий и Р. Газизулин, принявшие активное участие в международном турнире «SIBERIAN SHOWDOWN» среди спортсменов Содружества независимых государств, прошедшем 26-28 ноября текущего года в городе Новосибирске, награждены памятными подарками и денежным поощрением Федерации.
Также руководство Федерации выразило слова благодарности директору учебно-тренировочного центра «Buka Gym» Г. Давлатовой и тренеру спортивного клуба «BeFit» Е. Мухсимовой за стремление и внесенный вклад в подготовку спортсменов по функциональному многоборью.
Вместе с тем в ходе мероприятия обсуждались перспективные планы по дальнейшему развитию функционального многоборья в 2022 году, а также определены приоритетные задачи по популяризации среди населения данного вида спорта, организации и проведению в республике престижных соревнований.