ТАЛАБАЛАР ЎРТАСИДА ЯНГИ СПОРТ ТУРИ ТАРҒИБ ЭТИЛДИ
Функционал кўпкураш федерацияси, мамлакатимизда соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ҳамда ушбу спорт турини ривожлантириш ва оммалаштиришда муҳим қадамларни қўймоқда.
Жумладан, бугун Функционал кўпкураш федерацияси ташаббуси билан, Федерация аъзоларининг Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университети талабалари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда Федерация раиси ўринбосари Л. Раҳматуллаевa ва “Tribe” спорт клуби катта мураббийи Д. Чженлар томонидан функционал кўпкураш (яъни Кроссфит) ҳақида тушунчалар берилиб, мазкур спортнинг аҳамияти, вазифалари хусусида, шунингдек ушбу спорт турини ривожлантириш ва оммалаштиришдаги муҳим қадамлар ҳақида тўхталиб ўтилди.
Тадбир давомида иштирокчиларни қизиқтирган саволларига батафсил жавоблар, ҳамда функционал кўпкураш бўйича спорт тўгараклари фаолияти ҳақида маълумотлар берилди.

СРЕДИ СТУДЕНТОВ ПРОПАГАНДИРУЮТ НОВЫЙ ВИД СПОРТА
Федерация функционального многоборья Узбекистана предпринимает важные шаги по пропаганде здорового образа жизни, развитию и популяризации этого вида спорта в нашей стране.
В частности, сегодня по инициативе Федерации функционального многоборья состоялась встреча членов Федерации со студентами Узбекского государственного университета физического воспитания и спорта.
На встрече заместителем председателя Федерации Л. Рахматуллаевой и старшим тренером спортивного клуба «Tribe» Д.Чжен доведены сущность, значения и особенности функционального многоборья (Кроссфит), а также проводимые в республике работы по развитию данного вида спорта.
В ходе мероприятия участники получили подробные ответы на интересующие их вопросы, а также предоставлена информация о деятельности спортивных клубов по функциональному многоборью.