Қашқадарё вилояти Қарши шаҳрида жойлашган “Геолог” спорт ўйингоҳида, Миллий гвардия вилоят Қўриқлаш бошқармаси ва бўлинмалари ўртасида, спортнинг Функционал кўпкураш тури бўйича, Қўриқлаш бошқармаси бошлиғи кубоги учун мусобақа ташкил этилди.
Мусобақа очилиш маросимида Қашқадарё вилояти ҳокимлиги, Миллий гвардия вилоят бошқармаси раҳбарияти, Қарши шаҳар ҳарбий прокуратураси, вилоят ФВБ, Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти ва шахсий таркиби ҳамда жамоатчилик иштирок этди.
12 та жамоадан иборат 48 нафар спортчилар, енгил атлетика машқлари яъни белгиланган вақт сонияларида қўлларни тўғрига узатган ҳолда 100 маротаба ўтириб туриш, қўллар ерга таянган ҳолда букиб ёзиш, арғимчоққа сакраш машқи ҳамда югуриш эстафета турлари бўйича ўзаро беллашдилар.
Мусобақанинг якуний натижаларига кўра, Миришкор тумани Қўриқлаш бўлими жамоаси 3-ўринни, Ғузор тумани Қўриқлаш бўлими жамоаси 2-ўринни ва фахрли 1-ўринни Нишон тумани Қўриқлаш бўлими жамоаси қўлга киритдилар. Якунида мусобақа ғолиблари ташкилотчилар томонидан муносиб рағбатлантирилди. Тадбир давомида, Қарши шаҳридаги 45-сонли мактаб ўқувчилари, ва Миллий гвардия ҳарбий хизматчиларнинг ҳарбий чиқишлари ҳамда хонандалар томонидан ижро этилган куй-қўшиқлар барчага бирдек хўш кайфият улашди. Ушбу мусобақани ўтказишдан кўзланган асосий мақсад, Юртимизда оммавий спортни ривожлантириш ҳамда Миллий гвардия Қўриқлаш бўлимлари сафларида хизмат қилаётган ҳар-бир ходимнинг спортга бўлган қизиқишларини оширишдан иборатдир.

На спортивной площадке «Геолог» в городе Карши Кашкадарьинской области среди подразделений и Управления охраны Национальной гвардии области организовано соревнование по функциональному многоборью на кубок начальника Управления охраны.
На церемонии открытия присутствовали руководство областного Управления охраны Национальной гвардии, хокимият Кашкадарьинской области, военная прокуратура города Карши, МЧС области, руководство и личный состав Управления охраны, а также общественность.
12 команд из числа 48 спортсменов боролись за победу, выполняя элементы легкой атлетики, а именно: приседания с выпрямленными руками в количестве 100 раз за указанное время, сгибания и разгибания рук в упоре лежа, прыжки со скакалкой и эстафетный бег.
По окончательным результатам соревнования команда Миришкорского районного отдела охраны заняла 3-е место, команда Гузарского районного отдела охраны – 2-е место, команда Нишанского районного отдела охраны – почетное 1-е место. Победители и призеры были награждены организаторами. В ходе мероприятия выступления учащихся школы № 45 города Карши военнослужащих Национальной гвардии, а также песни в исполнении артистов подарили всем присутствующим праздничное настроение. Основная цель соревнования – развитие массового спорта в нашей стране и повышение интереса к спорту каждого сотрудника, проходящего службу в рядах отделов охраны Национальной гвардии.