19 июнь куни “Амирсой” тоғ курорти ҳудудида Befit Race-2022 тўсиқлар оша югуриш халқаро марафони бўлиб ўтди.
Мусобақада Қозоғистон, Россия, Бирлашган Араб Амирликлари ва бошқа мамлакатлар, шунингдек, Миллий гвардия, Ички ишлар вазирлиги, Ўзбекистон Функционал кўпкураш федерацияси жамоалари иштирок этди.
30 дан ортиқ жамоалар 5 км масофага 14 та тўсиқлар оша ғолиблик учун курашди, ҳар бир жамоада 4 нафардан (уч эркак ва бир аёл) иштирок этди.
Спортчилар ўзларининг эпчиллиги ва жамоавий меҳнати туфайли ностандарт шароитларда қийин тўсиқлардан тез ва аниқ ўтишди.
Қизғин, аммо қизиқарли ўтган мусобақа натижасида Миллий гвардия жамоаси (Валентина Кибалникова, Муҳаммад Тўраев, Бахриддин Умаралиев ва Суннат Салимов) фахрли 1-ўринни эгаллади.
Жамоа ишини пухта ташкил этгани ва тайёргарлиги учун мураббийимиз, Миллий гвардия Тошкент шаҳри бўйича бошқармаси ҳарбий хизматчиси Александра Котляровага ўз миннатдорчилигимизни билдирамиз.
Сафдошларимизни ғалаба билан самимий муборакбод этиб, «Abu Dhabi Spartan World Championship» жаҳон чемпионатида янада муваффақият ва ғалаба тилаймиз!

19 июня на территории горного курорта «Амирсой» состоялся масштабный международный марафон Befit Race-2022.
В состязаниях участвовали команды из Казахстана, России, ОАЭ и других стран, а также Национальной гвардии, МВД и Федерации функционального многоборья Узбекистана.
В забеге на 5 км с 14 препятствиями приняло участие более 30 команд, в каждой из которых было по 4 участника (трое мужчин и одна женщина).
Спортсмены, благодаря своей ловкости и командной работе, быстро и точно проходили сложные препятствия в нестандартных условиях.
В результате напряженной, но зрелищной гонки почетное 1-е место заняла команда Национальной гвардии (Валентина Кибальникова, Мухаммад Тураев, Бахриддин Умаралиев и Суннат Салимов).
Выражаем благодарность нашему тренеру, военнослужащей Управления Национальной гвардии по городу Ташкенту Александре Котляровой, за подготовку и четкую организацию работы команды.
Мы искренне поздравляем ребят с победой и желаем дальнейших успехов и достижений на международном чемпионате «Abu Dhabi Spartan World Championship»!