Мамлакатимизда "Функционал кўпкураш" яъни "кроссфит" спорт турини ривожлантириш ва оммалаштириш, шунингдек ёшларнинг ушбу спорт турига бўлган қизиқишини ошириш мақсадида, куни кеча Миллий гвардия ҳамда Ўзбекистон функционал кўпкураш федерацияси ҳамкорлигида, Тошкент шаҳрида жойлашган ҳарбийлаштирилган мактабларнинг 7-9 синф ўқувчилар ўртасида "функционал кўпкураш" бўйича спартакиада мусобақалари ташкил этилди.
Тадбир аввалида, федерация вакиллари иштирокчиларга республикамиз бўйлаб, мазкур янги спорт турини жойларда тарғиб қилиш, бу йўналишда ҳудудларда тўгараклар очиш борасида амалга оширилаётган ишлар хусусида сўз юритиб, беллашув қатнашчиларига омадлар тиладилар. Шундан сўнг, ёш спортчилар қизғин баҳсларга киришдилар.
Унда ёшлар ўз куч ва маҳоратларини синовдан ўтказдилар. Спартакиадада якуний натижаларга кўра ғолиб бўлган спортчиларга Миллий гвардия ҳамда "7Saber" спорт ташкилоти томонидан диплом, кубок ва қимматбаҳо совғалар топширилди.

Молодежь испытала себя в функциональном многоборье
В рамках развития и популяризации функционального многоборья (он же кроссфит) в стране, повышения интереса молодежи к данному виду спорта на днях Национальная гвардия совместно с Федерацией Функционального многоборья Узбекистана провела соревнования Спартакиады по функциональному многоборью среди учащихся 7-9 классов военизированных школ, расположенных в городе Ташкенте.
В начале мероприятия представители федерации рассказали участникам о проводимой по всей республике работе по продвижению этого нового вида спорта, об открытии клубов в этой области и пожелали участникам успехов. После этого между юными спортсменами разгорелось зрелищное состязание, в котором молодежь проверила свои силы и навыки.
По окончательным результатам Спартакиады победители были награждены дипломами, кубками и ценными подарками от Национальной гвардии и спортивной организации «7Saber»