Мамлакатимизда "Функционал кўпкураш" яъни "кроссфит" спорт турини ривожлантириш ва оммалаштириш, шунингдек ёшларнинг ушбу спорт турига бўлган қизиқишини ошириш мақсадида, куни кеча Миллий гвардия ҳамда Ўзбекистон функционал кўпкураш федерацияси ҳамкорлигида, Тошкент шаҳрида жойлашган ҳарбийлаштирилган мактабларнинг 7-9 синф ўқувчилар ўртасида "функционал кўпкураш" бўйича спартакиада мусобақалари ташкил этилди.
Тадбир аввалида, федерация вакиллари иштирокчиларга республикамиз бўйлаб, мазкур янги спорт турини жойларда тарғиб қилиш, бу йўналишда ҳудудларда тўгараклар очиш борасида амалга оширилаётган ишлар хусусида сўз юритиб, беллашув қатнашчиларига омадлар тиладилар. Шундан сўнг, ёш спортчилар қизғин баҳсларга киришдилар.
Унда ёшлар ўз куч ва маҳоратларини синовдан ўтказдилар. Спартакиадада якуний натижаларга кўра ғолиб бўлган спортчиларга Миллий гвардия ҳамда "7Saber" спорт ташкилоти томонидан диплом, кубок ва қимматбаҳо совғалар топширилди.

As part of the development and popularization of functional all-around (aka crossfit) in the country, increasing the interest of young people in this sport, the other day the National Guard, together with the Federation of Functional All-around of Uzbekistan, held a Spartakiad competition in functional all-around among students of grades 7-9 of paramilitary schools located in the city Tashkent.
At the beginning of the event, representatives of the federation told the participants about the work carried out throughout the republic to promote this new sport, about the opening of clubs in this area and wished the participants success. After that, a spectacular competition flared up between the young athletes, in which the youth tested their strength and skills.
According to the final results of the Spartakiad, the winners were awarded diplomas, cups and valuable gifts from the National Guard and the sports organization "7Saber"